Zaznacz stronę

Mycie auta to niezwykle ważna rzecz i wiele osób zdaje się o tym nie wiedzieć. Później okazuje się, że sól i zimowa zawierucha wpłynęła na karoserię bardziej niż tzw. ząb czasu. Dlatego warto wiedzieć, jak zadbać o kolor i sprawić, by nie tylko dach czy boki, ale również nadkola i felgi lśniły i były chlubą właściciela auta. Jak myć karoserię?

Karoseria

Mycie karoserii samochodowej to przede wszystkim odpowiednia kolejność i właściwe specyfiki. Należy zacząć od płukania. Lekkiego, drobnego i nieco bardziej dokładnego. Oprócz mycia kół, zaczynamy myć całe nadwozie myjką ciśnieniową lub wężem ogrodowym. Niezależnie od tego, czy zaczniesz od góry, czy od dołu, woda będzie płynąć najdłużej po najbardziej zabrudzonych częściach. Zaletą mycia z góry jest to, że nie będziesz musiał ponownie płukać dolnych części po tym, jak brudna woda przeleje się nad nimi. Zanim jednak zaczniesz, upewnij się, że okna i wycieraczki są dobrze zamknięte.

sport

Nie używaj zwykłej gąbki do mycia samochodu. Chociaż jej użycie jest wygodne i wydaje się skuteczne, z pewnością nie jest to odpowiednie narzędzie do mycia samochodu, a przynajmniej nie tam, gdzie jest farba i Twój ulubiony lakier. Ponieważ ma ona płaską powierzchnię, nie absorbuje cząstek brudu i rozprowadza je tylko na powierzchni, która ma być myta, tworząc zarysowania włosów, które można zobaczyć tylko pod słońcem, ale gdy się zgromadzą, można je zobaczyć na karoserii nawet z większej odległości. Stosowanie specjalistycznych narzędzi i przyrządów jest bardzo ważne dla utrzymania właściwej jakości lakieru. Zobacz tutaj: https://www.centercar.pl/pages/chemia,30-148.aspx

Mikrofibry

Podstawą jest rękawica myjąca z mikrofibry lub gąbka, która jest bezpośrednio przeznaczona do mycia samochodów – najprawdopodobniej będzie to również mikrofibra. Te specjalne narzędzia myjące łączą specjalną, włóknistą strukturę z dużą ilością miejsca do pochłaniania kurzu i innych zanieczyszczeń. Ponadto w akcesoriach do pielęgnacji samochodów można znaleźć inne urządzenia z mikrofibry.

miasto

Podczas mycia karoserii użyj dwóch wiader: jednej z czystą wodą do mycia samochodu, drugiej z brudną wodą do mycia gąbki. Podobnie jak w przypadku rowerów, idealne jest nałożenie pianki oczyszczającej na samochód, ale jeśli tego nie zrobisz, dodaj szampon samochodowy do wiadra z wodą. Rozpocznij mycie nadwozia i pamiętaj o progach drzwiowych i podobnie niedostępnych miejscach. Nie spiesz się i bądź dokładny, ale cały czas dbaj o jakość gąbki. Może ona porysować lakier. https://www.centercar.pl/

Warto wiedzieć

Pamiętaj, że szampon samochodowy powinien być dobrze spieniony; im bardziej, tym mniejsze jest ryzyko zarysowania karoserii. Myj i płucz regularnie gąbkę lub rękawicę po kilku pociągnięciach na aucie, ale nie wkładaj ich zbyt głęboko do wiadra, gdyż brud osadzi się blisko dna. Na koniec przepłucz samochód ponownie, ale tym razem wolniejszym, delikatniejszym strumieniem. Tak przygotowane auto z pewnością będzie wyglądało doskonale.